informace-2022

Informace studijního oddělení 2022

2022-10-20 Důležitá informace pro klienty Akademie třetího věku – nedoručená korespondence
Jak jsme vás včera informovali, došlo ke zřícení elektronické komunikace na Seznamu. Nyní už údajně funguje, ale odeslaná korespondence neodešla a doručovaná korespondence doručena nebyla. Obojí je zcela ztraceno. Za dokonalého mediálního mlčení. Žádáme všechny naše klienty, aby případnou včerejší korespondenci zaslali znovu. A také zároveň děkujeme tomuto IT gigantu za naprosté informační mlčení k celé události. Jen od 12.10.2022 došlo k výpadkům jejich serveru 13., 16., 17. a 19. 10.2022. Více o problémech zoufalých uživatelů naleznete zde: https://www.vypadky24.cz/stav/seznamcz

2022-10-19 Důležitá informace pro klienty Akademie třetího věku
Během dnešního dne dochází k obřímu výpadku fungování elektronické korespondence na serverech Seznamu. V emailových účtech jejich klientů se nenačítá došlá ani odeslaná korespondence. Tato korespondence bude nejspíše zcela ztracena.

2022-10-19 NOVINKA 100 pořadů cyklu Zábavná historie
Pro velký zájem našich akademiků a akademiček jsme připravili další nová témata pořadů. V současné době nabízíme 100 pořadů cyklu Zábavná historie. S novinkami se můžete seznámit ZDE>

2022-11-25 Senior Campus 2023. Akademie třetího věku připravila pro posluchače a návštěvníky pořadů cyklu Zábavná historie jednodenní zábavně-vzdělávací seminář. Tématem bude Zábavná historie Evropy.
Účastníci se dozvědí řadu historických zajímavostí o regionech, událostech a osobnostech našeho kontinentu. Na závěr je připravena znalostní soutěž studijních týmů. Senior Campus se … číst více>

2022-10-07 Poděkování paní Tasutijové na Akademii Brandýsek Na úvod včerejšího pořadu 6. ročníku Akademie třetího věku v Brandýsku jsme společně s posluchačkami poděkovali paní Ladislavě Tasutijové, DiS. Stála u zrodu akademie v Brandýsku od samého jejího počátku v roce 2017 a především její zásluhou vznikla dnes tato oblíbená místní komunitní tradice. Paní Tasutijová se ve funkci předsedkyně kulturní komise významně zasloužila o to, že pořady Akademie třetího věku v Brandýsku mohou probíhat v příjemném prostředí rekonstruované budovy bývalého kina. V neposlední řadě věnovala svoje úsilí i organizování pravidelných zájezdů Po stopách zábavné historie.

2022-09-21 Naplánujte vánoční oslavy s Akademií třetího věku
Blíží se období vánočních svátků. Akademie třetího věku má ve své nabídce zábavně vzdělávacích pořadů tématicky vhodný pořad s názvem: Zábavná historie vánočních svátků. Zařaďte ho mezi vaše letošní předvánoční akce. Pokud chcete některou z aktivit Akademie třetího věku do svého tématického plánu volnočasových aktivit zařadit, je nejvyšší čas se ozvat a vhodné termíny dohodnout.

2022-09-01 Příprava k Mezinárodnímu dni seniorů
Oslavte letošní Mezinárodní den seniorů s Akademií třetího věku. Pro nové klienty máme připravený úvodní pořad Zábavná historie medicíny. Registrovaným zákazníkům nabízíme některý ze zajímavých pořadů cyklu Příprava na stárnutí. Mezinárodní den seniorů se bude konat 1. října 2022. Pokud chcete některou z aktivit Akademie třetího věku do svého tématického plánu volnočasových aktivit zařadit, je nejvyšší čas se ozvat a vhodné termíny dohodnout.

2022-08-01 Blíží se letošní Týden knihoven.
Bude se konat v období od 4. do 10. září 2022. Akademie třetího věku má ve své nabídce zábavně vzdělávacích pořadů tématicky vhodný pořad s názvem: Zábavná historie knihovnictví. Zařaďte ho mezi akce vaší knihovny v letošním Týdnu knihoven … číst více>

2022-06-01 Podzim s Akademií třetího věku
Začátek podzimní sezony se blíží. Akademie třetího věku má pro vás připravenou tématickou a termínovou nabídku. Již tradičně pro vás do podzimního plánu akcí zařazujeme nabídku pořadů k Týdnu knihoven a Mezinárodnímu dni seniorů. Využijte naše tématicky zaměřené pořady z cyklu Zábavná historie. Plánování podzimních termínů je v plném proudu. Pokud chcete některou z aktivit Akademie třetího věku do svého tématického plánu volnočasových aktivit na září až prosinec zařadit, je nejvyšší čas se ozvat a vhodné termíny dohodnout.

2022-05-19 Režim nekončí
Další prodloužení tzv. nouzového stavu se stalo realitou. Koncem měsíce režim nekončí. Vláda České republiky ve sněmovně protlačila další prodloužení režimu nouzového stavu. Nejnovější prodloužení je nám nařízeno tentokrát do 30.6.2022.

2022-05-06 Konec povinného nošení roušek a respirátorů
Plošné používání roušek během kulturních pořadů už v ČR není legislativou nařízeno ani vyžadováno. Další nasazování roušek „ze zvyku“ nebo „pro jistotu“ může vytvářet falešný dojem akutně hrozícího nebezpečí z přítomnosti nakažlivých látek v místnosti.

2022-04-22 Pořad akademie v Horní Bříze se nekoná
Z vážných důvodů se dnešní pořad Akademie třetího věku v Horní Bříze neuskuteční. Lektor akademie měl dopravní incident s osobním vozidlem s ukrajinskou registrační značkou. Řidič tohoto vozidla způsobil škodu na majetku akademie, ohrozil lektora a z místa činu ujel. Omlouváme se všem návštěvníkům za komplikace, které vznikly. Náhradní termín konání pořadu bude včas zveřejněn.

2022-04-15 Léto s Akademií třetího věku
Na letošní prázdniny jsme připravili širokou nabídku volnočasových aktivit. Vedle standardních pořadů nabízíme uspořádání půldenních a celodenních zábavně vzdělávacích seminářů. Tradiční součástí letních aktivit naší akademie jsou jednodenní zájezdy z cyklu Po stopách zábavné historie.

2022-04-14 Prohlídky staré Prahy ukončeny
Od 14. dubna 2022 jsou komentované prohlídky staré Prahy ukončeny.

2022-04-04 Pořad Zábavná historie velikonočních svátků
Letošní termíny pořadů Zábavná historie velikonočních svátků jsou už dlouhou dobu zcela vyprodané. Máte-li zájem o některý z předvelikonočních termínů pro rok 2023, můžete jej objednat již nyní. Velikonoční triduum v roce 2023 začne 6. dubna na Zelený čtvrtek.

2022-03-29 Režim prosazen
Už ne jeden měsíc, ale rovnou dva měsíce! Vláda České republiky prosadila režim nouzového stavu s platností do 31.5.2022.

2022-03-24 Poskytování humanitární pomoci
Široká veřejnost se dozvídá o tragických událostech, které v civilizované Evropě 21. století už neměly mít místo. Jejich rozsah je pro mnohé překvapením. S ohledem na závažnost těchto událostí nastává čas zvážit poskytnutí humanitární pomoci také obyvatelům východoevropských regionů, kteří v uplynulých letech utrpěli ostřelováním a bombardováním značné psychické i materiální škody.

2022-03-06 Zájezdy Po stopách zábavné historie
Díky mimořádnému zájmu klientů Akademie třetího věku zbývají u Prohlídek staré Prahy a Zájezdů po stopách zábavné historie poslední volné termíny.

2022-03-04 Vyhlášení nového režimu nouzového stavu
Vláda České republiky se rozhodla vyhlásit nový režim nouzového stavu s platností od 4.3.2022. Jako již tradičně ho nařídila na maximálně dlouhou dobu.

2022-01-13 Ohlasy vánoční akademie v Kostelci nad Černými lesy
Černokostelecký zpravodaj přinesl posluchačské ohlasy návštěvnic vánoční Akademie třetího věku. Podrobnosti naleznete v sekci: reference >

2022-01-03 Exkluzivní rozhovor s naším lektorem pro KIZOB
Kateřina Müller vyzpovídala lektora Akademie třetího věku Ing. Petra Šiku pro kulturně informační zpravodaj KIZOB. V rozhovoru se dozvíte o jaké historické epoše nejraději přednáší, kdo je jeho nejoblíbenější historická postava a v čem se liší německé a rakouské publikum od toho českého. Celý rozhovor naleznete na stránkách obce Brandýsek a v sekci: reference >

2022-01-02 Nový katalog prohlídek
Pro příznivce zábavné historie jsme pro letošní rok připravili nový katalog prohlídek staré Prahy. Těchto prohlídek se mohou zúčastnit nejen akademici a akademičky, ale i široká veřejnost. Podrobnosti o trasách, cenách a termínech naleznete v sekci: prohlídky >

2022-01-01 Novoroční pozdrav 2022

Vážené akademičky, milí akademici, přátelé a příznivci Akademie třetího věku.
Máme za sebou desátý ročník činnosti. Když jsem předloni v tuto dobu hodnotil uplynulý rok, věřil jsem, že rok 2021 bude lepší. Nebyl. Režim nám polovinu celého roku pořádání akademie zakázal. Organizační příprava a následné rušení pořadů nás všechny stálo ohromné množství prostředků a sil. Moje poděkování patří všem, kteří se i v této atmosféře pořadů naší akademie loni účastnili. Moje velké poděkování patří zvláště těm, kteří nám v kritické situaci nabídli pomocnou ruku a umožnili akademii pokračovat.

Stojíme na prahu roku 2022. Vstupujeme do něj s pocitem naděje. Naděje na pozitivní změnu. I letos pro vás máme připravena nová atraktivní témata přednáškových pořadů, výletů Po stopách zábavné historie i prohlídek staré Prahy. Těšte se, bude to zábava.

Věřím, že se s vámi brzy znovu setkám při některé z dalších akcí Akademie třetího věku.

Úspěšný studijní rok 2022 přeje
Ing. Petr Šika
lektor Akademie třetího věku