Cyklus seminářů Zábavná psychologie

Základní prospekt cyklu pořadů Zábavná psychologie

Cyklus pořadů Zábavná psychologie Akademie třetího věku je zaměřen na potřeby náročnějších skupin především mladších seniorů.

Základní prospekt cyklu pořadů Zábavná psychologie je ke stažení ve formátu pdf ZDE>

O rozhodování (ZP1)

Na semináři se naučíte používat metody a způsoby efektivního rozhodování. Seznámíte se s tradičními chybami, které většina lidí při rozhodování dělá a proč. Získáte přehled o psychologických aspektech tvorby rozhodnutí. Po absolvování semináře začnete rozumět řadě věcí mnohem lépe.

O komunikaci (ZP2)

Seminář je určen všem, kteří chtějí získat znalosti o psychologickém pozadí naší vzájemné komunikace. Dozvíte se podrobné informace o jednotlivých formách a principech fungování základních komunikačních kanálů. Získáte nové užitečné schopnosti a odnesete si inspiraci k dalšímu zamyšlení.

O prokrastinaci (ZP3)

Teď ne, až potom. Až za chvíli. Zítra je taky den. Znáte to… Prokrastinace je nový název pro starý problém. V cyklu Zábavná psychologie se mu věnujeme proto, že trápí významné množství lidí. Pro zvládání vašeho vlastního boje s prokrastinací vás vybavíme těmi nejlepšími psychologickými nástroji.

O úspěchu (ZP4)

Psychologie úspěchu vám umožní pochopit, jak se správně chovat na pojízdných schodech cesty života. Můžete na nich buď jen stát, nebo jít. Ale pozor, spousta lidí chodí opačným směrem. Výsledky tomu pak také odpovídají. Seminář vám pomůže najít váš správný směr.

O přesvědčování (ZP5)

Umění přesvědčovat patří mezi velmi ceněné schopnosti. Na semináři si osvojíte několik způsobů, které vám pomohou vaše přesvědčovací umění zlepšit. Zároveň se naučíte dobře reagovat na situace, kdy budete přesvědčováni vy sami. Přijďte se přesvědčit :).

O meditaci (ZP6)

Meditativní techniky jsou z hlediska zábavné psychologie velmi atraktivní téma. Jestliže hledáte příjemný a účinný způsob osobního rozvoje, přijďte se dozvědět praktické informace o přínosech meditace.

O pravdě (ZP7)

Na semináři získáte širší přehled o tom, jak funguje subjektivní a objektivní vnímání pravdy. Zábavná psychologie vám na konkrétních příkladech ukáže, co všechno se s pravdou dá provádět. Odnesete si nezapomenutelné zážitky.

O času (ZP8)

V tomto semináři se budeme věnovat způsobům, jak dosáhnout osobního rozvoje v oblasti práce s časem. Udělejte si čas a přijďte si rozšířit své znalosti nového time managementu.

O penězích (ZP9)

Psychologie peněz je nesmírně zajímavé téma. Dozvíte se, jak ve skutečnosti fungují peníze. Nečekejte ovšem žádné návody, jak udělat z manžela milionáře, protože to umějí skoro všechny manželky. Zvláště pak manželky miliardářů. Na semináři se ale dozvíte praktické informace, jak to s psychologií peněz vlastně je.

O spokojenosti (ZP10)

Spokojenost je jako oheň. Dobrý sluha, ale zlý pán. Zábavná psychologie vám představí způsoby, jak zvládat návaly vlastní nespokojenosti i rizika sebeuspokojení.

O změnách (ZP11)

Seminář se věnuje psychologickému přístupu člověka ke změnám. Přijďte se naučit, jak lze využívat změny skutečně efektivně. Budete překvapeni, jak výrazně se dá ovlivnit celkový výsledek každé změny. Získáte nové schopnosti, které začnou přinášet užitečné výsledky.

O štěstí (ZP12)

Necháme mušku na pokoji a spíše si řekneme, kde by mohl být zakopaný pes. Na semináři se naučíte používat nové metody osobního rozvoje. Pomohou vám vytvořit si psychologickou vazbu ke štěstí. Budete překvapeni, jak krásně to funguje.