Akademie třetího věku

Informace studijního oddělení Reference

Akademie třetího věku byla založena v roce 2012.
Zajišťuje rozsáhlé spektrum zábavně vzdělávacích aktivit nejen pro seniory.

Akademie realizuje zábavně vzdělávací pořady pro aktivní seniory po celé České republice. Pořady probíhají přímo u klienta: městské a obecní samosprávy, knihovny, zájmová sdružení, domovy seniorů

Organizační struktura Akademie třetího věku

● Katedra historie
Je nejstarší částí akademie. V současné době je zaměřena na tvorbu pořadů cyklu Zábavná historie. Tento tématický cyklus patří mezi posluchači akademie mezi nejžádanější.

● Katedra psychologie
Produkuje cyklus pořadů Zábavná psychologie, který je zaměřen na potřeby náročnějších skupin především mladších seniorů. Témata pořadů Zábavná psychologie vycházejí z obdobně zaměřených výukových osnov sesterské Akademie cesty změny.

● Katedra reminiscenční terapie
Specializuje se na podporu aktivizace a volnočasových aktivit uživatelů stacionářů a obyvatel domů pro seniory.

● Katedra cestovního ruchu
Organizuje tématické zájezdy Po stopách zábavné historie. Cílovými destinacemi jsou zajímavé pamětihodnosti nejen po ČR, ale i v zahraničí.

● Studijní oddělení
Novinky, organizační pokyny a informace ze studijního oddělení

Jak Akademie třetího věku funguje

Akademie probíhá obvykle v pravidelných časových intervalech v prostorách zvolených objednatelem. Běžný pořad trvá cca 75 minut bez přestávky. Výklad lektora doprovází multimediální promítání. Na úvod probíhá stručná rekapitulace tématu minulého pořadu, následuje představení a výklad dnešního tématu a na závěr tématická pozvánka na pořad příští. Během každého pořadu probíhá divácká soutěž o věcnou cenu. Na konci ročníku mohou účastníci obdržet pamětní diplom. Tématickou náplň je možno dohodnout individuálně. Cena pro objednatele je paušální a kalkuluje se individuálně.

Vedle základní tématické řady cyklu Zábavná historie probíhají v akademii i další specifické pořady:
Pořady cyklu Reminiscenční terapie, které mají s ohledem na specifickou klientelu upravený charakter.
Pořady cyklu Lázeňská akademie zábavy se ohledem na střídání lázeňských hostů pravidelně opakují.

Kdo se může pořadů Akademie třetího věku zúčastnit?

Přijít může každý zájemce. Účast posluchačů nebývá omezena věkem ani dosaženým vzděláním. O podmínkách vstupu a přesném místě konání pořadu rozhoduje vždy konkrétní objednatel. Cena pro objednatele se stanovuje podle individuální kalkulace paušálně a vlastní vstupné si určuje objednatel sám.

Kdo je objednatelem pořadů Akademie třetího věku?

  • Městské a obecní úřady
  • Knihovny
  • Kulturní střediska
  • Kluby, domovy a stacionáře seniorů
  • Zájmové organizace

Katalog pořadů akademie

Pro posluchače Akademie třetího věku máme připraveny desítky zajímavých pořadů. Výukové pořady trvají dle dohody, obvykle okolo 80 minut bez přestávky. Výklad lektora je doprovázen multimediálním promítáním. Více informací o pořadech Akademie třetího věku naleznete v sekci Pořady.
Katalog pořadů v pdf ke stažení ZDE

Katalog zájezdů akademie

Akademie třetího věku organizuje mnoho zajímavých tématických zájezdů. V rámci aktivit katedry cestovního ruchu máme pro vás připraveny jednodenní i víkendové zájezdy nejen po zajímavých lokalitách v České republice, ale i do zahraničí. Více informací o zájezdech Akademie třetího věku naleznete v sekci Zájezdy. Katalog zájezdů v pdf ke stažení ZDE

Katalog prohlídek staré Prahy

Nabídka skupinových prohlídek staré Prahy byla ukončena.

Plakát 4 prohlídkové trasy

Máte zájem u vás uspořádat dvojici ukázkových pořadů?
Novým zájemcům o pořádání Akademie třetího věku nabízíme možnost realizace dvou ukázkových pořadů Zábavná historie medicíny a Zábavná historie kriminalistiky. Rádi se s vámi domluvíme na konkrétních termínech. Více informací, ukázky a kontaktní formulář naleznete v sekci 2 ukázkové pořady.

Chcete od nás nabídku?
Napište nebo zavolejte.
Kontakt ZDE>

Lektor: Ing. Petr Šika tel. 722 722 777, Majitel: J. Taubrová, IČ 40027601, DIČ CZ6355241651
© Všechna práva vyhrazena