Cyklus pořadů Lázeňská akademie zábavy

Lázeňská akademie zábavy je volný cyklus zábavných a vzdělávacích pořadů. Probíhají přímo v prostorách objednatele. Zábavné pořady poskytují zpestření volnočasovýchaktivit klientů a návštěvníků lázeňských zařízení. Přednášejícím je Ing. Petr Šika – zkušený lektor a vysokoškolský pedagog. Pořady mohou probíhat v českém nebo německém jazyce.

● Kdo je pořadatelem Lázeňské akademie zábavy?
◦ organizace poskytující lázeňskou péči
◦ ubytovací a gastronomická zařízení
◦ městské úřady
◦ kulturní střediska, knihovny

Zábavná historie lázeňství (LA1)

V úvodním pořadu se dozvíte spoustu zajímavostí o historickém vzniku a fungování vyhlášených lázeňských center. Nenechte si ujít unikátní kolekci snímků lázeňského života a kuriozit z přelomu 19. a 20. století.

Zábavná historie medicíny (LA2)

Téma následujícího pořadu nás zavede do zajímavých historických období. Cesty vývoje medicíny a lékařské péče totiž nejednou zamířily i do oblastí vskutku kuriózních. Přijďte se dozvědět pozoruhodné detaily ze zákulisí lékařské praxe uplynulých staletí.

Zábavná historie cestování (LA3)

Cestování nejen za lázeňskými procedurami bylo v minulosti leckdy spojeno s úsměvnými zážitky. V pořadu se podíváme do historie cestovatelů a jejich úžasných dopravních prostředků.

Zábavná historie gastronomie (LA4)

Pořad Zábavná historie gastronomie nás zavede do světa dobrého jídla a pití. I ve vyhlášených lázeňských centrech nebyla v minulosti nouze o mimořádné kulinářské výkony a zvláštní stolování.

Zábavná historie módy (LA5)

Přijďte se podívat na kaleidoskop historických zajímavostí a kuriozit z oblasti módy. Uvidíte spoustu ukázek pozoruhodných módních řešení, která se objevovala na tehdejších lázeňských promenádách. A nebude chybět ani úsměvná historie módních oděvů koupacích.